Hana Ryška Studená

jednatel společnosti Stuha z.s., certifikovaný terapeut (felinoterapie, atreterapie, canisterapie, hiporehalibitace HPSP, zdravotník ZZA) volnočasový pracovník, trenér jezdců a zvířat, pedagog, milovník zvířátek, furrík, a zkušený šermíř.

Pod záštitou sdružení Stuha z.s. nabízím terapeutické služby.

Mám za sebou více než 28 let zkušeností

v práci s dětmi a mládeží, historickém šermu, tréninku koní a jezdců i kaskadéru jezdeckých ,sebezkušenostní výcvik od těchto nádherných moudrých ušlechtilých zvířat a od 2022 – zahájen psychoterapeutický a koučovací 3 letý výcvik, studovala jsem na SOUZ Kroměříž (obor chovatel koní) – zde byli úžasné praxe v Napajedlích a Tlumačově, mám vystudované a ukončené gymnázium a v dospělém věku dostudován obor předškolní a mimoškolní pedagogika na SECRJ Jihlava (maturita z Výtvarné výchovy), také jsem absolvovala mnoho kurzů, workshopů a sdílení zkušeností z oborů pedagogických, terapeutických, psychologických a péče o zvířata.

Například jsem úspěšně dokončila i kurz felinoterapie, arteterapie, kurz odchytu zvířat bez pána na VfU Brno, kurz zdravotníka ZZA, hlavní vedoucí na zotavovacích akcích, krizová intervence, péče o osoby s demencí a terapeutické činnosti s nimi,sebepoškozování a poruchy příjmu potravy u mladistvých..a mnoho dalších.

Od roku 1994 jsem byla vedoucí oddílu Bystří bobři pod S.P.J.F Brno, zjistila jsem jak moc mě naplňuje práce s dětmi, pořádání akcí, a celý ten proces příprav, plánování, vymýšlení a ve výsledku užívání si radosti těch, pro které to dělám. V roce 1999 jsem založila skupinu Sdružení jezdectví a historického šermu Ultimum dei gratia, v kterém jsem fungovala jako jednatel, manažer, volnočasový pracovník, animátor, trenér koní, jezdců a jezdec-kaskadér.

Od roku 2016 jsem pracovala jako učitelka v MŠ a od července 2018 až do nynějška opravovuji a buduji areál rodinného a terapeutického centra Stužka a také jsem pracovala  jako osobní pečovatelka o svého tatínka (umřel ve věku 94 let v únoru 2021).

Od roku 2021 mám ukončený kurz hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi včetně kontaktní terapie s koňmi. A mnoho dalších rozvojových workshopů a seminářů, aby moje pomoc opravdu pomáhala. 

Nyní naplno spravuji Rodinné a terapeutické centrum Stužka a pod jeho záštitou nabízím služby které vám pomohou poznat to nejlepší z Vás a posunout se na vaší cestě – terapeuticky nebo organizačně.

Ráda pomáhám.

Našla jsem se v tom pomáhat lidem i zvířátkům, proto jsem založila neziskovou organizaci Stuha z.s. čehož je součástí i azyl pro nechtěná zvířátka Stužka.

Mám úspěšně absolvovaných nespočet kurzů a workshopů abych mohla lidem dodávat ztracené sebevědomí a povzbuzovat radost ze života.

Snažím se aby našli cestu zpět ke svému nitru, a to nejčastěji když za mnou přijedou do centra Stužka. Organizuji zde workshopy, akce, sezení, terapeutické i zábavně vedené programy.

Jsem pro každou srandu

Spousta lidí mi říká že mám „zápal kosti od blbosti“ a víte co? Je to pravda. Neberu se vážně, dokáži se s věcmi poprat a brát optimisticky i těžce zvladatelné sitace.

Netypický manažer

Neberu se vážně, dokáži se s věcmi poprat a brát optimisticky i těžce zvládnutelné situace.

Jsem takový netypický manažer – asi mě nemůžete zařadit mezi typické terapeuty nebo manažery sedící v křesle ve své kanceláři delegující úkoly na podřízené.

Někdo sbírá známky a já sbírám certifikáty, osvědčení a hlavně zkušenosti a zážitky z mnoha kurzů, workshopů a seminářů na mnoho témat, která mne ovlivňují a která mohou pomoci v další činnosti pro druhé.

kromě sledování filmů, a hraní her jsem zainteresovaná do světa Furry komunity. Pomáhám mládeži, organizuji tábory či srazy. Také zvyšuji povědomí o pravém smyslu furry komunity, spousta lidí si myslí že jde o perverzní úchylku, ale přitom je to úplně nevinný koníček který může také příjemně zpestřit například den dětí! Velké plyšáky milují i dospělý kteří ve furry komunitě nejsou!

Šerm můj život ovlivnil taky a nejen na  táborech představuji a vyučuji  i šerm, základní boj beze zbraně a  základy sebeobrany.

Rozmanité hobby

Mezi moje koníčky patří i tvoření. Díky mému vzdělání a zájmům znám spousty méně známých stylů tvoření a umím je využít pro zábavu i terapii. Od obyčejného kreslení pastelkami po pryskyřicové dekorace.

Dále můj život nemálo ovlivňují zvířátka. Máme je odkajživa a nedokážu si bez nich život ani představit. Nemají papíry, nejsou to značkové výstavní kusy. Jsou to z většiny zachránění nechtění a zubožený tvorové ponechané jinými lidmi na pospas. Se zvířátky, která chtějí znovu najít cestu k lidem trénujeme každý den na zvířecí terapie, aby zvládli svou roli průvodce.

Vzdělání

2022

zahájen psychoterapeutický a koučovací 3 letý výcvik

2021

Kurz hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi včetně kontaktní terapie s koňmi

2017 – 2022

různé vzdělávací kurzy, workshopy a sdílení zkušeností z pedagogických, terapeutických, psychologických oborů a také z péče o zvířata

  • felinoterapie
  • arteterapie
  • kurz odchytu zvířat bez pána na VfU Brno
  • kurz zdravotníka ZZA
  • kurz hlavní vedoucí na zotavovacích akcích
  • kurz krizová intervence
  • kurz péče o osoby s demencí a terapeutické činnosti s nimi
  • kurz řešení sebepoškozování a poruchy příjmu potravy u mladistvých

a mnoho dalších!

2014 – 2017

Škola ekonomiky a cestovního ruchu, Jihlava, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika -3 roky

1998 – 1999

SOUZ Kroměříž obor Jezdec a chovatel koní

1994 – 1998

Gymnázium Vyškov

1986 – 1995

ZUŠ Rousínov obor hudební – hra na housle + výtvarná činnost

1986 – 1994

ZŠ Rousínov základní škola

Pracovní pozice

2017 – trvající
Stuha z.s.

Jednatelka neziskové organizace Stuha z.s. , terapeut (felinoterapie, canisterapie, arteterapie, hiporehabilitace HPSP), kouč, manažer a organizátor, hlavní vedoucí táborů, zdravotník ZZA, volnočasový pracovník, trenér jezdců a zvířat, pedagog, zkušený šermíř

2016 – 2018
MŠ Žatčany

Asistentka pedagoga, učitelka

1999 – 2014
SJHŠ Ultimum dei gratia o.s.

Jednatel, volnočasový pracovník s dětmi, vedoucí mimoškolních aktivit, grantový a projektový manažer, trenér koní a jezdců, vedoucí kroužků a oddílů (šermířský, jezdecký, dramatický, rukodělný)

1998 – 2016
krátkodobé brigády

Ráda se na nich učím a poznávám nové věci – vedoucí na táborech, McDonald, BVV Brno, Dermacol, Moduslink Brno, Bubi Brno, Restaurace Pod radnicí, a další