Jaké projekty už mám za sebou?

Shrnutí projektů

V roce 1999 jsem založila naše první sdružení SJHŠ Ultimum dei gratia. Byla to převážně šermířská skupina pracující s dětmi a koňmi, pořádající rytířské turnaje na koních, tábory a městské slavnosti a akce nejen po celé České Republice.

V současnosti pořádám v  centru Stužka, pod sdružením Stuha z.s., terapie (hiporehabilitace, kontaktní canisterapie, felinoterapie a arteterapie), v odpoledních hodinách kroužky pro děti i dospělé, včetně přirozené komunikace a tvořivých dílen, základů ježdění a šermu, rodinné týmové hry a v mezičase buduji azyl pro zvířátka.

Cílem spolku Stuha z.s. , založeného v 2017, je práce s dětmi a mládeží, seznamování je s uměním, historií a vštěpování kladného vztahu k umění, historii a ke zvířatům.

Do budoucna mám ještě hodně plánů, můžete mi držet palce!

Dětřichov aktuálně

2018 – dodnes

Rozhodla jsem se pro Stuhu zakoupit domeček k opravám v Dětřichově u Moravské Třebové a s novým spolkem jsme začali novou kapitolu naší cesty.

V rámci Stuhy mám za sebou

2023
2022
  • 3 terapeutické campy Aladar, HP, Alenka v říši divů
2021
  • rozvoj 2 furrycampů na terapeutické tábory (campy) nejen pro furries – Aladar a Harry Potter téma
2020
  • 1 úspěšný turnus tábora pro furries s názvem Aladar
2018
  •  jsem pomáhala s organizací stánku na akci Vzhůru do pohádky – Halenkovice
  • felinoterapie (léčba za pomoci malých zvířat) – přímo ve školce ve vedlejším městě
2017
  • felinoterapie (léčba za pomoci malých zvířat) – na akci CVVZ

Před Stuhou

2014 – 2017

Jako zbývající členové týmu jsme původní sdružení přetvořili a založili v roce 2017 spolek Stuha z.s.

Tak jako dříve i nyní plánujeme akce pro veřejnost, tábory pro děti a především máme i azyl pro zvířátka. Pár let jsme pokračovali i v Borkovanech u Brna a to například s maličkými akcemi spíše pro obyvatele obce. Především se jednalo o dětské dny, drakiády, stezky odvahy a honbu za velikonočním zajíčkem a také jsme uspořádali vystoupení pro seniory 2017 v Domově u Františka v Újezdu u Brna a zúčastnili jsme se CVVZ 2017 jako lektoři animoterapie a pomocníci organizátorů.

Ultimum dei Gratia

1999-2012

V roce 1999 jsme založili naše první sdružení SJHŠ Ultimum dei gratia. Dlouholetý fungující tým složený z dobrých kamarádů.

Byla to převážně šermířská skupina pracující s dětmi a koňmi, pořádající rytířské turnaje na koních, tábory a městské slavnosti a akce nejen po celé České Republice. Vypracovali jsme se i s dětmi mezi poloprofesionální skupinu a spolupracovali jsme i se skupinami jako ARX, Traken, Štvanci – patřily mezi organizace pořádající a mající na starosti například Znojemské vinobraní 2007, Bitva 3 císařů (mnoho let jako kaskadéři) aj.

Postupem času nám bohužel tým vyrostl, založil rodiny, koníci zestárly za těch 15 let a zájem o historický šerm se začal vytrácet, a my dále chtěli pokračovat, jelikož nás pořádání akcí a práce s dětmi a zvířaty velmi naplňuje a baví.

Včetně kaskadérských koní, zejména Ajly, Lucky a Sázavy a Mathiase, jsme byli majitelé i dalších koní a hospodářských zvířat i domácích zvířátek. Nabídli jsme domov mnoha nechtěným tvorečkům, které si původní majitelé nemohli nechat. Dožila u nás v milující bezpečné náruči.

Ultimum dei Gratia – Rakovník

raport.cz – „Brána“ se nepovedla jako jindy

Pohled jako z letadla a kejklířské hrátky. Takový program již poosmé nabízelo Královské město Rakovník a Muzeum TGM v Rakovníku při zahajování turistické sezóny. Tento formální akt byl opětovně místně spjat s Vysokou bránou a časově s druhým májovým víkendem.

„Přesto je potřeba zdůraznit, že naše letošní práce byla o dost víc úřednická. Doposud to probíhalo jednoduše, ale tento rok jsme museli složitě žádat o všemožná povolení, pronájmem prostor počínaje a schvalováním tržního řádu konče. To papírování zabralo prakticky tři měsíce,“ komentuje ředitel Povolný.

Pavučinou úředničiny se ale naštěstí podařilo prokousat, a tak se v pátek, úderem 21. hodiny, mohl dát do pohybu historický průvod. Při mašírování ulicemi města v jeho čele stanula Společnost pro hrad Týřov a Páni ztraceného ráje. Po zastavení na Husově náměstí pak oči přihlížejících o půl hodiny později spočinuly na jezdeckém a šermířském představení skupiny Ultimum dei Gratia přímo pod Vysokou bránou.